AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Haberler

12. Britanya Alevi Festivali 15-16 Haziran 2024 Park Festivali
31 May 2024


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Britanya Alevi Festivali etkinlikleri Doncaster şehrinde gerçekleştirildi.

08 Jul 2015

Britanya Alevi Federasyonu tarafından organize edilen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Britanya Alevi Festivali etkinlikleri Doncaster şehrinde gerçekleştirildi.
 

 
 
 Doncaster Alevi kültür merkezi ve cemevi'nin ev sahipliğini üstlendiği etkinlikler kapsamında, sanatçılar Tara Jaff ve Nilüfer Sarıtaş canlı sahne performansları ile katılırken, Şef İskender Ozan Toprak yönetimindeki senfoni orkestrası eşlik etti.

 
   
 
  

Saffet Yürükel'in çalışmalarına yürekleri ile büyük emek veren Turnalar Semah ekibi, semah gösterileri ile sergiledikleri performansa büyük beğeni topladı. Mehmet Yüksel Dede'nin sesi ve Şiirleri ile eşlik ettiği festival etkinliklerinde en büyük ilgiyi çocuklar tarafından oluşan semah grubunun performansı topladı.
   
 
 

Doncaster Belediye başkanı Ros Jones eşi ile birlikte katıldığı Beşinci Britanya Alevi Festivali etkinliğinde yapmış olduğu konuşmada; Doncaster'da böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın büyük gururu ve mutluluğu içinde olduğunu belirtirken, izlemiş olduğu programdan büyük keyif aldığını da sözlerine ekledi.

  
 
 En iyilerin her zaman en sona saklandığını belirten İskender Ozan Toprak, program sonunda hazırlamış oldukları özel video gösterimi ile de izleyenlere süpriz yaptı.

Çalışmalarda emeği geçen tüm canlara teşekkür eden İskender Ozan Toprak asıl büyük sürprizin gerçekten en sona saklandığını belirterek; hazırlamış oldukları video gösteriminin kamera arkası görüntülerini de izletip, festivale katılan seyircilerin keyfine keyif kattı.

Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
11