AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Haberler

12. Britanya Alevi Festivali 15-16 Haziran 2024 Park Festivali
31 May 2024


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Barışa Semah

04 Jan 2016

Barışa Semah Etkinlikleri,

  

 
 
1 Ocak’ta İngiltere’nin üç kentinde icra edildi: Britanya Alevi Federasyonu tarafından organize edilen Barışa Semah etkinlikleri; Londra’da Trafalgar Meydanı’nda, Nottingham’da Town Centre’da ve Glasgow’da da George Square’de yapıldı.
 

 Konuyla ilgili başkan İsrafil Erbil, “Biz Aleviler, inancımız gereği yüzyıllardır şiddet ve savaş karşısında direnmeye devam ediyoruz! Şiddet uygulayan, Can’a kıyan hiç kimseyi Cem ibadetlerimize almıyoruz!
 

  Haksızlık yapanlara ve adaletsizlere inancımızda yer vermiyoruz! Savaşlara hayır demek için Cem oluyoruz! Yeni yılın ilk saatlerinde yaşamaya ve mutluluğa olan umudumuzu büyütmek için Dar’a duruyoruz!
 

 Hak ve hakikat için semahlarımızla göğe yükseliyoruz! Tüm haksızlıklar ve vahşet karşısında direnmeye devam ediyoruz” dedi. Başkan İsrafil Bey: “Türkiye ve Orta doğu coğrafyasında süper devletlerin maşaları ile yürütülen savaş ve vahşet her geçen gün daha fazla büyümekte ve hergün aramızdan yeni canlar alıp götürmektedir.
 

 Yaşam hakkı olan en kutsal hakkımız devlet güçleri ve cihatçı çeteler tarafından gasp edilmektedir. Tüm baskılar karşısında sevgi, umut ve özgürlük büyütmeye kararlıyız. Bu nedenle 1 Ocak’ta saat 12.00’de semahlarımızla meydan alıyoruz…” dedi 
 

 

 
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
6