AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Haberler

Asure
20 Aug 2021


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE
 

13 Mart 2016 Pazar Akşamı Ankara’da, Masum İnsanları Hedef Alan Katliamı Nefretle Kınıyoruz!

17 Mar 2016

 13 Mart 2016 Pazar Akşamı Ankara’da, Masum İnsanları Hedef Alan Katliamı Nefretle Kınıyoruz!
Tüm Mazlum ve Masum Halklarla Birlikte Şiddetin Karşısında Bir ve Beraberiz!
Sur’da Tankla İnsan Ezen Devletin Kolluk Kuvvetlerini Nefretle Kınıyoruz!
Savaş ve Katliamlardan Beslenen AKP Hükümetini Nefretle Kınıyoruz!
Detayları henüz netleşmemiş olan Ankara’da yapılan bu kirli saldırı sivil insanları hedef almıştır. Ellerinde Ali İsmail’lerin fotoğrafını taşıyan çocuklarımız katledilmiştir. Onlarca can parçalanmış, onlarca ağır yaralı insan tedavi altındadır.
Katliamı her kim yapmış olursa olsun, ABD ve MİT haberli olduğu, çıkan haberlerden ve yapılan resmi açıklamalardan belirlenmiştir. TURGEV’in saatler önce kendi öğrencilerine gönderdiği,uyarı mesajıkamuoyu tarafından bilinmektedir. Katliamı yapanları, planlayanları ve göz yumanları nefretle kınıyoruz.
Geçtiğimiz aylar ve günler içinde AKP devleti kendi gündemi ve hedefleri için kolluk kuvvetleri eli ile insanlık dışı katliamlara imza attı. Devletin Kürt illerinde yaptığı katliamlar ve ölüm şekilleri tarif edilemez şekillerde gerçekleştirildi.
Savaş büyük şehirlere taşınarak adeta 12 Eylül darbesine zemin hazırlar gibi, Başkanlık sistemine zemin hazırlığı yapılıyor. Bu alan tehlikeli ve AKP’nin arzuladığı bir alandır. Daha fazla şiddet, daha fazla şeriat kuralları, din istismarı, hukuksuzluk ve hak ihlalleri demektir. Bunlardan en çok kadınlar, çocuklar ve siviller zarar görmektedir.
Şiddet ve savaş bir an önce sonlandırılmalı ve barış görüşmeleri hemen başlamalıdır. Şiddet masum ve sivilleri hedef aldığı kadar, istikrarı, geleceği ve hayatın tüm alanlarını karartmaya devam ediyor.
Şiddete yandaşlık yapan AKP kalemşörleri başta olmak üzere her türlü şiddeti destekleyen ve göz yuman tüm çevreleride nefretle kınıyoruz!
Britanya Alevi Federasyonu
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
5