AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Haberler

Asure
20 Aug 2021


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE
 

AKP ve benzeri anlayışların politikaları yüzünden, Çocuklar neden öldürüldüğünü bilmeden ölüyorlar. Katilleri tanıyoruz.

10 Aug 2015


Neden Öldürüldüğünü Bilmeden Ölen Çocuklar İçin!
AKP ve benzeri anlayışların politikaları yüzünden, Çocuklar neden öldürüldüğünü bilmeden ölüyorlar. Katilleri tanıyoruz.

 
AKP Çeteleri Işid, El Kaide, El Nusra, Öso ve tüm gerici, yobaz ve ırkçılar halklara hesap verecekler!
Neden Öldürüldüğünü Bilmeden Ölen Çocuklar İçin Sesimizi daha fazla yükseltmemiz gerekiyor. Vicdanlı olan tüm insanlar, daha güçlü ve yürekli olmak zorundadır.
Yaşadığımız bu zaman dilimi tüm insanlığın utanç tarihi olacaktır. Bu süreç sadece çete gurupları, süper güçler, Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar gibi faillerin değil tüm insanlığın da tarihidir. Bu nedenle olan bitenlerden iyiler de kötüler kadar sorumludur.
Irak ı özgürleştirmek adına ve Arap baharı kurmacası adı altında savaş bahaneleri üretildi. Suriye nin parçalanmasına kadar devam eden ve en sonunda bölgede yaşayan tüm halkları hedef alan savaş canavarı şimdi Aleviler, Sünniler, Kürtler, Türkler, Ezidiler başta olmak üzere tüm Türkiye yi de içine almış durumdadır.
Dünyanın neresinde olursak olalım yüreğimiz onlarla olmak zorundadır.  Şimdi bu direnen halkların yanında değilsek eğer, ya nezaman olacağız?
 Bu nedenle bizler bugün Suruç’ta 32 SGDF liyiz! Gazi’de devrimci Günay’ız! Kobane’de ölen çocuklarız, Zergele’de vücudu parçalanan anneyiz. İdlib’in çığlığını duyurmak zorundayız. Lazkiye de kurşuna dizilen halkız. Şengal de ki acıları yaşayanlarız. Silahlı Saldırıya uğrayan Alevi kurum yöneticileriyiz. 
 
AKP ülkemizi karanlık bir çıkmaza sürüklemektedir. Ülkemiz 90’ların Türkiyesi oldu. Faili meçhul cinayetlerin, silahlı saldırıların, ev baskınlarının, gelişi güzel tutuklamaların, köy yakmaların, köy boşaltmaların ve yargısız infazların Türkiyesi.
Devlet yıllardır Aleviliği asimile etmek için türlü yollara başvurdu. Bu da yetmedi artık Polis Cemevlerine silahlarla, gaz kapsülleriyle, tazyikli sularla saldırılıyor. Alevi kurum yöneticileri silahlı saldırılara uğruyor. Kürt siyasi hareketi içinde yer alan kişiler sorgusuz tutuklanıyor. Devrimciler infaz ediliyor.
Bu düzmece savaşların bedelini ödeyen Orta Doğu halkları, katillerden hesap soruyor. Çetelere ve onların sahiplerine karşı tarihi bir direniş sergiliyorlar.
Bize düşen direnen yoldaşlarımızın ve ezilenlerin yanında olmaktır!
Britanya Alevi Federasyonu-8.8.15
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
3